- Ce, bre? Aici e poarta raiului?
- Dă-mi bre voie să intru!
- Unde? Drumul e de aici până colea... Nu-i drumul meu! Dar se zice că e drumul făcut de stat pentru contribuabili... mă rog...
- Va fi! Va fi!
- Ce ai bre? Faci de-o casă cu tot cu poarta raiului și nu știu eu?
- Îți zic eu...
- Lasă că o să-ți zic eu... Că e mai mișto și mai distractiv...
- Va fi! Va fi!
- Va fi pe dracu! Înțelegi ce înțeleg și eu?
- Dă-mi bre, voie să intru!
- Dumnezeu nu e aici... cu voi! Pleacă!
- Va fi! Va fi!
- Bre tu ești mort de prin anii 2000... Te înecasei... Ce cauți?
- Va fi! Va fi!
- Cauți... APA?... Aaaaa...
...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu